Kolejny raz uczciliśmy pamięć Orląt, Przemyskich bohaterów [FOTORELACJA]

W sobotę 17 grudnia, ulicami Przemyśla po raz kolejny przeszedł Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich. Nasze wydarzenie, już na stałe wpisało się w grudniowy kalendarz miasta, podczas którego upamiętniamy bohaterską walkę studentów, gimnazjalistów, uczniów i dzieci, które porzuciły domy i rodziny, uczelnie, porzuciły wygodę dla najważniejszej sprawy całego narodu polskiego, Niepodległości Polski i obrony jej granic w 1918 roku. W tym roku zorganizowaliśmy go wraz ze stowarzyszeniem Przemyskie Serca.

Tradycyjnie, rozpoczęliśmy mszą świętą w intencji Orląt w kościele oo. Franciszkanów, następnie ulicami miasta przeszedł marsz. Wydarzenie zakończyło się przy Pomniku Orląt, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano Hymn a także wysłuchaliśmy przemówień m.in radnego miasta przemyśl, prof. Andrzeja Zapałowskiego oraz prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Marcina Kowalskiego.

Marsz nie mógłby się odbyć bez wsparcia darczyńców, którzy przyczynili się do jego organizacji wpłacając darowiznę na naszą zrzutkę. To właśnie dzięki naszym Darczyńcom mogliśmy godnie upamiętnić przemyskich Bohaterów!

Podobne wpisy