„Polityka mieszkaniowa. Młodzi w drodze do własnego M” – drugie konsultacje z młodzieżą w Krakowie.

W poniedziałek, 9 października w Krakowie odbyły się drugie konsultacje z młodzieżą w ramach projektu „Młodzi w obliczu wyzwań społecznych współczesności”. Tematem spotkania była „Polityka mieszkaniowa, młodzi w drodze do własnego M”.

💭W dzisiejszym, trudnym świecie, młodzi ludzie muszą zmagać się w wieloma trudnymi wyzwaniami, które wpływają zarówno na ich przyszłość, jak i przyszłość całego społeczeństwa, narodu i państwa. Nie bez powodu w kształtowaniu polityki wyszczególnia się działania skierowane do młodzieży. Dlatego też takie konsultacje odbywają się w całej Polsce.

💭Spotkanie rozpoczęło się od referatu redaktora naczelnego Nowego Ładu, Damiana Adamusa. Słuchacze mogli dowiedzieć się szczegółowo, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym. Poznali też dobre wzorce dotyczące polityki mieszkaniowej zza granicy.

Następnie był czas na pytania i dyskusje. Młodzież wymieniła się również swoimi doświadczeniami i opiniami na temat tego problemu. Na podstawie wyrażonych przez młodzież opinii został spisany protokół, który później może być wykorzystany do tworzenia nowych koncepcji w tematyce mieszkalnictwa.

________________________________________

Projekt został dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023.

Podobne wpisy