Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie! [FOTORELCJA, SPOT]

„Miłość rodzinna. Powołanie. Droga do świętości” – pod tym hasłem 19 czerwca odbyły się obchody Dnia świętości małżeństw i rodzin.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Tuż po nim, o 15:00 wyruszył marsz, w którym jako wolontariusze Fundacji wzięliśmy udział. Marsz przeszedł spod kościoła, ul. Rejtana i al. Sikorskiego do Parku Papieskiego obok katedry. Tam po wspólnej modlitwie i okolicznościowych przemówieniach. odbył się rodzinny piknik.

„Chcemy modlić się o powołania małżeńskie, o wierność małżonków, o trwałość naszych rodzin. Modlimy się także za małżeństwa i rodziny, które przeżywają różne trudności i kryzysy. Niech z naszych serc płynie żarliwa prośba o odnowienie, odrodzenie naszych rodzin, a także o to, by te rodziny były święte i Bogiem silne”.

-mówił Bp Jan Wątroba podczas Eucharystii

„Dzisiaj wcale nie jest takie oczywiste, że każdy chrześcijanin, czyli człowiek, który wierzy w Chrystusa, pragnie być człowiekiem świętym. Co więcej, wielu gorszy się postawą wyznawców Chrystusa (…) Dom rodzinny, wspólnota rodzinna to pierwsze i najważniejsze miejsce przekazu wiary, a więc także świętości (…) Rodzina to domowy Kościół, a więc miejsce, dom, w którym możemy spotkać i spotykamy samego Chrystusa, dom w którym Chrystus mieszka.

– powiedział ks. Nikodem Rybczyk w swojej homilii

W dzisiejszych czasach wydarzenie nabiera szczególnego znaczenia, gdy tradycyjny model rodziny jest wyśmiewany i atakowany, dlatego nie mogło nas na nim zabraknąć! Rodzina to podstawa Narodu, której nie można niczym zastąpić.

Zobacz spot zrealizowany przez ekipę Patriotycznego Podkarpacia!

Zdjęcia: Fundacja Wczoraj i Jutro